€43.51
% €44.15 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024649 P/N: NSYEC1051 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYEC1051 PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, 1 Kabeldurchf., Clipbefest., 1000x500mm"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, 1 cable passage, clip attachment, 1000x500mm
Schneider Electric NSYEC1051
EAN 3606485126333
Description
Accessoire polyvalent de gestion des câbles. 1 entrée de câble. Fixée par clips. Platine et éléments de fixation inclus. Montage en bas d’armoire. Joint adhésif en polyuréthane auto-extinguible avec section de 15 x 25 mm inclus. Acier galvanisé.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 860mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | verzinkt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYEC1051 |
|---|---|
| EAN | 3606485126333 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 5 kg |
| Weight (Package) | 5 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Entry plate Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Flange small housing empty Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear Introduction plate for small housings Membrane flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Sponge rubber flange Sponge rubber push-through flange Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















