€309.60
% €314.16 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024463 P/N: NSYDLP198PG Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYDLP198PG Modul. DLP-Verteilerrahmen 198 Module (18 mm) Isoliermaterial für PLA H1250xB750"
Schneider Electric Modular DLP distribution frame 198 modules (18 mm) Insulating material for PLA H1250xB750
Schneider Electric NSYDLP198PG
EAN 3606485422831
Description
DLP chassis voor Thalassa PLA en Thalassa PHD kasten Het chassis moet op de voorzijde van de kast worden bevestigd door bevestigingselementen met ondersteuningslocatie De breedte is 750mm De hoogte is 1250mm Aantal modules van 18mm is 198 (1 module = 2 stappen = 18 mm) Aantal horizontale rijen is 6 De diepte van het chassis kan worden aangepast in hoogte van 40 tot 85 mm voor DIN-rail Het voorpaneel is gemaakt van zelfdovend en de chassis-structuur en de rails zijn gemaakt van gegalvaniseerd staal. De voorzijde is grijs (RAL 7035) Aantal uitsnijdingen is 6 De kit bestaat uit 1 chassisstructuur, 1 nulleider/aardingsstrook 2 x 16 mm² 5 x 6 mm², 6 frontpanelen met 35mm DIN-rails en 1 vol frontpaneel IP2x niet nageleefd bij een montage van het chassis op 67 mm Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen
Documents & Downloads
Product Attributes
| Art des Zubehörs/Ersatzteils | Adaptersatz |
|---|---|
| Zubehör | 1 |
| Ersatzteil | |
| Werkstoff | sonstige |
| Breite | 750mm |
| Höhe | 1250mm |
| Tiefe | 130mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYDLP198PG |
|---|---|
| EAN | 3606485422831 |
| ETIM | EC002625 |
| SCIP | 9d8b9f71-75cb-4d4a-a1a2-50559a3b422a |
| ECLASS | eClass_10_AKE481013 |
| Weight | 11.37 kg |
| Weight (Package) | 11.37 kg |
Designations
19 inch mounting brackets 19 inch mounting kit Adapter kit Adapter sets Cabinet mounting material Cabinet mounting materials Cabinet threaded strip Control cabinet accessories Control cabinet mounting material Control cabinet threaded strip Fixing Fixing kit Fixing kits Fixing part set Fixing parts set Fixing parts/kit Fixing set Fixing sets Frame connector set Hollow wall kit Hollow wall set IEC threaded strip Mount Mounting accessories Mounting accessories (control cabinet) Mounting angle Mounting bracket Mounting column Mounting column/post Mounting kit Mounting mast Mounting material Mounting materials Mounting rail Mounting set Outer flanges Spacer Spacer (control cabinet) Threaded strip Threaded strip for control cabinet Wiring system adaptation
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















