€256.83
% €260.61 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024462 P/N: NSYDLP198G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYDLP198G Modul. DLP-Verteilerrahmen 198 Module (18 mm) Isoliermaterial für PLA H1000xB750"
Schneider Electric Modular DLP distribution frame 198 modules (18 mm) Insulating material for PLA H1000xB750
Schneider Electric NSYDLP198G
EAN 3606480773921
Description
DLP chassis voor Thalassa PLA en Thalassa PHD kasten Het chassis moet op de voorzijde van de kast worden bevestigd door bevestigingselementen met ondersteuningslocatie De breedte is 750mm De hoogte is 1000mm Aantal modules van 18mm is 198 (1 module = 2 stappen = 18 mm) Aantal horizontale rijen is 6 De diepte van het chassis kan worden aangepast in hoogte van 40 tot 85 mm voor DIN-rail Het voorpaneel is gemaakt van zelfdovend en de chassis-structuur en de rails zijn gemaakt van gegalvaniseerd staal. De voorzijde is grijs (RAL 7035) Aantal uitsnijdingen is 6 De kit bestaat uit 1 chassisstructuur, 1 nulleider/aardingsstrook 2 x 16 mm² 5 x 6 mm² en 6 frontpanelen met 35mm DIN-rails IP2x niet nageleefd bij een montage van het chassis op 67 mm Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen
Documents & Downloads
Product Attributes
| Art des Zubehörs/Ersatzteils | Adaptersatz |
|---|---|
| Zubehör | 1 |
| Ersatzteil | |
| Werkstoff | sonstige |
| Breite | 750mm |
| Höhe | 1000mm |
| Tiefe | 135mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYDLP198G |
|---|---|
| EAN | 3606480773921 |
| ETIM | EC002625 |
| SCIP | 9d8b9f71-75cb-4d4a-a1a2-50559a3b422a |
| ECLASS | eClass_10_AKE481013 |
| Weight | 8 kg |
| Weight (Package) | 8 kg |
Designations
19-inch mounting bracket 19-inch mounting kit Adaptation for wiring systems Adapter set Adapter sets Bracket Cabinet accessories Cabinet fixing material Cabinet fixing materials Cabinet mounting material Cabinet spacer Cabinet threaded strip Cabinet threaded strip External tabs Fastening Fastening bracket Fastening part kit Fastening parts set Fastening parts/set Fixing kit Fixing kit Fixing kits Fixing material Fixing materials Fixing mounting set Fixing set Fixing sets Frame connector set Hollow wall kit Hollow wall set IEC threaded strip Mounting accessories Mounting accessories (Cabinet) Mounting angle Mounting column Mounting column/post Mounting mast Mounting rail Spacer Threaded strip Threaded strip for cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















