€367.07
% €372.47 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810024395 P/N: NSYCVF575M230MF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF575M230MF Climasys-Lüfter, 575m³/h, 230V, mit Dachgitter und Filter G2"
Schneider Electric Climasys fan, 575m³/h, 230V, with roof grille and G2 filter
Schneider Electric NSYCVF575M230MF
EAN 3606480151392
Description
Wentylator dachowy firmy Schneider Electric z serii ClimaSys CV o numerze katalogowym NSYCVF575M230MF charakteryzuje się wydajnością 575m3/h. Wentylatory w standardzie dostarczany jest z daszkiem w kolorze szarym RAL 7035. Cechą charakterystyczną wentylatora jest łatwa konserwacja oraz wymiana filtra. Bardzo wysoka jakość zastosowanych komponentów gwarantuje bardzo długi czas eksploatacji wentylatora. Etykieta Green Premium jest zobowiązaniem firmy Schneider Electric do dostarczania produktów o najwyższej w swojej klasie ekologiczności. Green Premium obiecuje zgodność z najnowszymi przepisami, przejrzystość w zakresie wpływu na środowisko, a także produkty o obiegu zamkniętym i niskiej emisj i CO2.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | 1 |
| Mit Filter | |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Volumenstrom | 575m³/h |
| Bemessungsleistung | 85W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 64dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 340mm |
| Höhe | 96mm |
| Tiefe | 340mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF575M230MF |
|---|---|
| EAN | 3606480151392 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 6.07 kg |
| Weight (Package) | 6.07 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet cooling fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan panel Cabinet ventilation Circulation fan EMC filter fan Fan Fan module Fan panel Fan panel for switch cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Insert fan Interior fan Pressure fan Roof fan Roof vent Switch cabinet accessories Switch cabinet accessories Switch cabinet accessory Switch cabinet air conditioning Switch cabinet fan Switch cabinet fan Switch cabinet fan panel Switch cabinet ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















