€763.46
% €774.69 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024393 P/N: NSYCVF570M115MF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF570M115MF Climasys-Lüfter, 570m³/h, 115V, mit Dachgitter und Filter G2"
Schneider Electric Climasys fan, 570m³/h, 115V, with roof grille and filter G2
Schneider Electric NSYCVF570M115MF
EAN 3606480151408
Description
ClimaSys 85W bovenkap met ventilator 228 x 228mm met G2 filter garandeert een effectieve temperatuurregeling in kasten De ventilator voert een vrije stroomsnelheid uit van 570 m3/h bij 50 Hz en 350 m3/h met een uitschakelrooster van 291 x 291 mm De externe breedte is 340mm, hoogte is 96mm en diepte is 340mm Het toebehoren bestaat uit 1 kap voor de bovenkant van de kast, 1 ventilator en 1 bevestigingselementen De kap is grijs (RAL 7035) Beschermingsgraad tegen indringing is IP54 De ingangsspanning is 115 V 50/60 Hz Het geluidsniveau is 64-64 dB
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 115V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 115V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | 1 |
| Mit Filter | |
| Mit Schutzabdeckung | |
| Volumenstrom | 570m³/h |
| Bemessungsleistung | 85W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 64dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 340mm |
| Höhe | 96mm |
| Tiefe | 340mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF570M115MF |
|---|---|
| EAN | 3606480151408 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 6.16 kg |
| Weight (Package) | 6.16 kg |
Designations
Accessories for switch cabinet Air circulation Axial fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan (electrical) Cabinet ventilation EMI filter fan Fan Fan for electrical cabinet Fan kit Fan module Fan plate Fan plate for electrical cabinet Fan set Fan system Filter fan Internal fan Plug-in fan Pressurization fan Roof fan Roof ventilation Switch cabinet accessories Switch cabinet air-conditioning Switch cabinet fan Switch cabinet fan plate Switch cabinet ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















