€56.12
% €56.94 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024386 P/N: NSYCVF54M230MM2 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF54M230MM2 Climasys-Lüfter, 54m³/h, 230V, 2 Metallgitter und 2 Insektenschutzfilter"
Schneider Electric Climasys fan, 54m³/h, 230V, 2 metal grids and 2 insect protection filters
Schneider Electric NSYCVF54M230MM2
EAN 3606480151415
Description
Aérateur à moteur axial avec 2 grilles de sortie métalliques et 2 filtres anti-insectes de la gamme ClimaSys. 230V 50Hz ou 60Hz 22 W 50 Hz, 20 W 60 Hz Débit libre de 170 m3/h à 50 Hz et 208 m3/h à 60 Hz 120 x 120 x 38 mm Dimensions de découpe de 96 x 96 mm Grilles de sortie métalliques, fabriquées en acier, finition poudre époxy-polyester, gris RAL 7035, protection IP33, câble d'alimentation IK10 inclus. 2 grilles de protection sur les faces avant et arrière. Protection IP33.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 54m³/h |
| Bemessungsleistung | 18W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 50dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP33 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 120mm |
| Höhe | 120mm |
| Tiefe | 38mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF54M230MM2 |
|---|---|
| EAN | 3606480151415 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 1.04 kg |
| Weight (Package) | 1.04 kg |
Designations
Accessories for cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet fan plate Cabinet ventilation Cabinet ventilation Circulation fan EMC filter fan Fan Fan (cabinet) Fan module Fan plate Fan plate for cabinet Fan replacement set Fan set Fan system Filter fan Internal fan Pressurized fan Roof fan Roof vent Sliding fan Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















