€59.69
% €60.57 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810024373 P/N: NSYCVF170M230 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCVF170M230 Climasys-Lüfter, 170m³/h, 230V, ohne Metallgitter"
Schneider Electric Climasys fan, 170m³/h, 230V, without metal grid
Schneider Electric NSYCVF170M230
EAN 3606480151422
Description
Ce ventilateur fournit un refroidissement fiable et efficace Il est en acier, livré avec deux grilles de protection avant et arrière, ainsi qu'un collier de fixation. Il a une plage de puissance de 17W et une tension d'entrée de 230V 50/60Hz. Son niveau de bruit est de 41dB et son débit libre de 170m3/h à 50Hz.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 170m³/h |
| Bemessungsleistung | 17W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 50dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (NEMA) | 1 |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | schwarz |
| RAL-Nummer | 9005 |
| Breite | 119mm |
| Höhe | 119mm |
| Tiefe | 38mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCVF170M230 |
|---|---|
| EAN | 3606480151422 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.85 kg |
| Weight (Package) | 0.85 kg |
Designations
Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet air conditioning Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fans Cabinet ventilation Cabinet ventilation Circulating fan EMC filter fan Enclosure accessory Enclosure fan Enclosure fan panel Enclosure fan panel Enclosure fan panel Fan Fan module Fan panel Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Insertion fan Internal fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















