€526.56
% €534.31 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023974 P/N: NSYCAP291LE Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYCAP291LE Ausschnitt EMV-Abdeckung 291x291mit Filter IP55"
Schneider Electric Cutout EMC cover 291x291 with filter IP55
Schneider Electric NSYCAP291LE
EAN 3606480152023
Description
Ausschnitt EMV-Abdeckung 291x291mit Filter IP55.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Gehäusebaubreite | -mm |
|---|---|
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 400mm |
| Breite | 373mm |
| Höhe | 430mm |
| Durchmesser | -mm |
| Für max. Anzahl Lüfter | 1 |
| Werkstoff | Aluminium |
| Ausführung der Oberfläche | lackiert |
| Mit eingebautem Filter | 1 |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Schutzart (IP) | IP55 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYCAP291LE |
|---|---|
| EAN | 3606480152023 |
| ETIM | EC000331 |
| SCIP | 00b416c5-7a83-4214-beb5-d6f5760debc4 |
| ECLASS | eClass_10_ACN649011 |
| Weight | 4.37 kg |
| Weight (Package) | 4.37 kg |
Designations
Accessories for cabinet Cabinet accessories Cabinet fan plate Cabinet fan plate Cabinet ventilation Cabinet ventilation Fan plate Fan plate (cabinet) Fan plate for cabinet Ventilation flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















