€16.42
% €16.66 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023823 P/N: NSYBCE6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYBCE6 PanelSeT SF-Bürstendicht. f. Kabeleinführ., 25mm, 600-mm-Schrank, VE: 2 Stck."
Schneider Electric Spacial SF brush seal for cable entry, 25mm, 600-mm cabinet, pack of 2 pcs
Schneider Electric NSYBCE6
EAN 3606485130057
Description
Spasial serien består av stål Bokser typeS44,S57,S24 og SDB , Veggmonterte skap type S3D Veggmonterte S3X og S3Dxex skap, Gul vmonterte skap type SF,SM,SMX og SFX Kontrollpulter type SD, SDFog SDX , X i slutten betyr rustfrieskap. Alle bokser og skap er lakkert i farge RAL7035 som standard.Bokser og skap i IP grad : IP55 eller IP66. Godkjent etter Bureau Veritas, UL og Germ anischer LLoyd . Gulvskap Type SM, leveres ferdig sammensatt, mens type SF leveres som kit eller i deler.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Bürste |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 455mm |
| Höhe | 40mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYBCE6 |
|---|---|
| EAN | 3606485130057 |
| ETIM | EC000211 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.23 kg |
| Weight (Package) | 0.23 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Empty small enclosure flange Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber grommet flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switch cabinet Introduction plate Introduction plate for small enclosures Membrane flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















