€30.90
% €31.36 (1.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023820 P/N: NSYBCE10 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYBCE10 PanelSeT SF-Bürstendicht. f. Kabeleinführ., 25mm, 1000-mm-Schrank, VE: 2 Stck."
Schneider Electric Spacial SF brush seal for cable entry, 25mm, 1000mm cabinet, pack of 2 pcs.
Schneider Electric NSYBCE10
EAN 3606485130002
Description
Si tratta di una guarnizione flessibile a spazzola per l'ingresso dei cavi, adatta per i quadri elettrici PanelSeT SFN e Spacial SF. È adatto ad armadi di larghezza 1000 mm ed è progettato per essere facilmente fissato alla piastra pressacavi mediante un meccanismo di clipping. È compatibile con piastre con 1 o 2 ingressi. Il prodotto è di plastica. La larghezza nominale è 1000 mm e la larghezza reale è 855 mm. L'altezza e la profondità sono rispettivamente di 40 mm e 25 mm. Il kit contiene 2 guarnizioni. Il kit è costituito da 2 guarnizioni
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Bürste |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 855mm |
| Höhe | 40mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYBCE10 |
|---|---|
| EAN | 3606485130002 |
| ETIM | EC000211 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.51 kg |
| Weight (Package) | 0.51 kg |
Designations
Blank flange Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Diaphragm flange Empty flange for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Foam rubber feed-through flange Foam rubber flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















