€299.05
% €303.45 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023800 P/N: NSYAVD1U480 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYAVD1U480 19p Einschub 1U D210 486m3/h 45W"
Schneider Electric 19-inch insert 1U D210 486m3/h 45W
Schneider Electric NSYAVD1U480
EAN 3606480173875
Description
Actassi. Cassetto di miscelazione. Gestione termica. Flusso d'aria di 486 m3/A. Rack a 1 unità. Dispositivo composto da 3 ventole integrate. 230V AC a 50 Hz . 45 W. 530 x 230 x 60 mm. Livello di rumore 43 dB.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 3 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | 1 |
| Ausgeführt als Einschublüfter | |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 486m³/h |
| Bemessungsleistung | 45W |
| EMV-Ausführung | |
| Geräuschemission | 43dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Montageart | Schraubbefestigung |
| Geeignet für 482 | 1 |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 230mm |
| Höhe | 530mm |
| Tiefe | 60mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYAVD1U480 |
|---|---|
| EAN | 3606480173875 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 3.63 kg |
| Weight (Package) | 3.63 kg |
Designations
Accessories for switch cabinet Accessories switch cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulation fan EMC filter fan Fan Fan for switch cabinet Fan module Fan plate Fan plate for switch cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Insert fan Internal fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Switch cabinet accessories Switch cabinet air conditioning Switch cabinet fan Switch cabinet fan plate Switch cabinet ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















