€4.95
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023759 P/N: NSYAMRD40357SB Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYAMRD40357SB DIN 35 X 7,5 SCHIENE für GEHAEUSE 400 MM für SBM GEHAEUSE"
Schneider Electric DIN 35 X 7.5 RAIL FOR ENCLOSURE 400 MM FOR SBM ENCLOSURE
Schneider Electric NSYAMRD40357SB
EAN 3606480520723
Description
Set van 10 symmetrische DIN-rails voor apparatuur die wordt gebruikt in PanelSeT SBM-omhulsels De rail is gemaakt van verzinkt 1mm staal De nominale breedte is 385 mm en de bevestigingsmiddelpunten zijn 364 mm De diepte is 7,5mm De hoogte is 35mm Nettogewicht is 0,13 kg Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Hutschiene 35/7 |
|---|---|
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Lochform | ohne |
| Bohrlochabstand mittig | 364mm |
| Materialstärke | 1mm |
| Länge | 385mm |
| Höhe | 7.5mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYAMRD40357SB |
|---|---|
| EAN | 3606480520723 |
| ETIM | EC001285 |
| ECLASS | eClass_10_ACO367011 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
DIN Rail G Rail Mounting Rail Profile Rail Rail Support Rail Top Hat Profile Top Hat Rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















