€11.96
% €12.14 (1.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023741 P/N: NSYAMFSTB Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYAMFSTB Sheet metal screw Ø4mm, height 10mm, for mounting plates fixation."
Schneider Electric Sheet metal screw Ø4mm, height 10mm, for mounting plates fixation.
Schneider Electric NSYAMFSTB
EAN 3606480166389
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Werkstoff | Stahl |
|---|---|
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Oberflächenschutz | galvanisch/elektrolytisch verzinkt |
| Gewindemaß (metrisch) | 4 |
| Gewindedurchmesser | 4mm |
| Gewindesteigung | 0.7mm |
| Länge | 10mm |
| Gewindebildung | |
| Selbstbohrend | 1 |
| Kopfform | Linsenkopf |
| Schraubsystem | PlusMinus |
| Gehärtet |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYAMFSTB |
|---|---|
| EAN | 3606480166389 |
| ETIM | EC000891 |
| ECLASS | eClass_10_AAW992014 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (packaged) | 0.13 kg |
Designations
Drill screw Self-tapping screw Thread-cutting screw Thread-forming screw
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















