€12.37
% €12.55 (1.43% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023635 P/N: NSYAECPFLBP Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYAECPFLBP PanelSeT SF-Abdeckplatte für Kabeleinführung"
Schneider Electric Spacial SF cover plate for cable entry
Schneider Electric NSYAECPFLBP
EAN 3606480169069
Description
Questa è una piastra vuota progettata specificamente per il passacavi FL21 a membrana morbida. Il prodotto è in acciaio La larghezza e la profondità sono rispettivamente di 215 mm e 84 mm. Il prodotto contiene una piastra e gli elementi di fissaggio. Il colore è grigio RAL7035. Inoltre, ha un grado di protezione IP66 per l'ingresso e l'uscita dalla rete. Questo prodotto è classificato come Green Premium, con un uso minimo di sostanze pericolose.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Rohr |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 215mm |
| Höhe | 10mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | rostfreier Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | metrisch |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | 8 |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYAECPFLBP |
|---|---|
| EAN | 3606480169069 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.31 kg |
| Weight (Package) | 0.31 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Foam rubber feed-through flange Foam rubber flange Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















