€315.47
% €320.11 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023557 P/N: NSY17991 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSY17991 Lüfter CEM 130m³/h"
Schneider Electric Fan CEM 130m³/h
Schneider Electric NSY17991
EAN 3606480169397
Description
ClimaSys EMC ventilator 224 x 224mm met standaardfilter zorgt voor een effectieve temperatuurregeling in kasten De ventilator voert een vrije stroomsnelheid uit van 156 m3/h bij 50 Hz De EMC ventilator is uitgerust met ABS (acrylonitril-butadieen-styreen) uitgangsrooster, stalen frame van axiale motor en berylium pakking De buitenbreedte is 252mm, de hoogte is 252mm en de diepte is 97mm Het accessoire bestaat uit 1 axiale motor, 2 beschermingsroosters voor voor- en achteroppervlakken, 1 filter voor voorzijde axiale motor, 1 EMC uitgangsrooster voor voorzijde en 1 pakking voor tussen ventilator en kast De kleur van het uitgangsrooster is grijs (RAL 7035) Beschermingsgraad tegen indringing is IP54 Ingangsspanning is 230 V 50/60 Hz
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 130m³/h |
| Bemessungsleistung | 20W |
| EMV-Ausführung | 1 |
| Geräuschemission | 50dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 250mm |
| Höhe | 250mm |
| Tiefe | 117mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSY17991 |
|---|---|
| EAN | 3606480169397 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 1.7 kg |
| Weight (Package) | 1.7 kg |
Designations
Accessories for control cabinet Air circulation Axial fan Cabinet fan Cabinet fan Circulation fan Control cabinet accessories Control cabinet air conditioning Control cabinet equipment Control cabinet fan Control cabinet fan Control cabinet fan plate Control cabinet ventilation EMC filter fan Enclosure fan Enclosure fan plate Enclosure ventilation Fan Fan module Fan plate Fan plate for control cabinet Fan replacement Fan set Fan system Filter fan Internal fan Pressure fan Roof fan Roof ventilation Slot fan Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















