€255.66
% €259.42 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023556 P/N: NSY17990 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSY17990 Lüfter CEM 56m³/h"
Schneider Electric Fan CEM 56m³/h
Schneider Electric NSY17990
EAN 3606480169380
Description
ClimaSys utstyr er materiell for å kontrollere temperaturen inn i skap og kapslinger slik at levetiden for innmontert utstyr forlenges. Her leveres vifter for ventilasjon , varmeelementer, termostater og kjøle og varmeaggregater. Smart utstyr til å k ontrollere dette.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Lüfter | 1 |
|---|---|
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Spannungsart | AC |
| Geeignet für Wandeinbau | |
| Ausgeführt als Einschublüfter | 1 |
| Umlüfter | 1 |
| Dachlüfter | |
| Mit Filter | 1 |
| Mit Schutzabdeckung | 1 |
| Volumenstrom | 56m³/h |
| Bemessungsleistung | 18W |
| EMV-Ausführung | 1 |
| Geräuschemission | 50dB(A) |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
| Montageart | Schnappbefestigung |
| Geeignet für 482 | |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Breite | 150mm |
| Höhe | 150mm |
| Tiefe | 69mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSY17990 |
|---|---|
| EAN | 3606480169380 |
| ETIM | EC000320 |
| SCIP | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| ECLASS | eClass_10_ACN602011 |
| Weight | 0.87 kg |
| Weight (Package) | 0.87 kg |
Designations
Accessories control cabinet Accessories for control cabinet Air circulation Axial fan Axial ventilator Cabinet fan Cabinet fan Cabinet fan plate Cabinet ventilation Circulating fan Control cabinet accessories Control cabinet air conditioning Control cabinet fan Control cabinet fan Control cabinet fan plate Control cabinet ventilation EMC filter fan Fan Fan (control cabinet) Fan module Fan plate for control cabinet Fan replacement Fan set Fan sheet Fan system Filter fan Insert fan Internal fan Pressure fan Roof fans Roof ventilation Ventilator
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















