€1,192.13
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810023531 P/N: NHJF36100U31XTW Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NHJF36100U31XTW PowerPact-Multistandard, H-Rahmen, 100 A, 100 kA, Auslösegerät Micrologic 3.0"
Schneider Electric PowerPact Multistandard, H-Frame, 100 A, 100 kA, Trip Unit Micrologic 3.0
Schneider Electric NHJF36100U31XTW
EAN 0785901850489
Description
PowerPact-Multistandard, H-Rahmen, 100 A, 100 kA, Auslösegerät Micrologic 3.0.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Überlastauslöser Stromeinstellung | 35A |
|---|---|
| Einstellbereich des unverzögerten Kurzschlussauslösers | 150A |
| Mit thermischem Überlastschutz | |
| Phasenausfallempfindlich | |
| Auslösetechnik | elektronisch |
| Bemessungsbetriebsspannung | 525V |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 100A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | -kW |
| Verlustleistung | -W |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
| Ausführung des Betätigungselements | sonstige |
| Gerätebauart | Einbaugerät Festeinbautechnik |
| Mit integriertem Hilfsschalter | 1 |
| Mit integriertem Unterspannungsauslöser | 1 |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsgrenzkurzschlussausschaltstrom Icu bei 400 V | 65kA |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Höhe | 163mm |
| Breite | 104mm |
| Tiefe | 86mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NHJF36100U31XTW |
|---|---|
| EAN | 0785901850489 |
| ETIM | EC000074 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ529016 |
| Weight | 2.2 kg |
| Weight (Package) | 2.27 kg |
Designations
Basic switch Circuit breaker Control unit H Type H-Type HType IEC 60664-1 IEC 60947-1 IEC 60947-2 IEC 947-2 LV circuit breaker LV protection switch Line circuit breaker Low-voltage circuit breaker Low-voltage protection switch Short-circuit protection Type H Type-H TypeH UL-489 with Micrologic with control unit with trip unit
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















