€148.86
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023514 P/N: MTN693003 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric MTN693003 Power Supply DIN Rail, DC 24 V/0.4 A, light grey"
Schneider Electric Power Supply DIN Rail, DC 24 V/0.4 A, light grey
Schneider Electric MTN693003
EAN 3606485012452
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Spannungsart der Versorgungsspannung | DC |
|---|---|
| 1. Ausgangsspannung | 24V |
| 2. Ausgangsspannung | -V |
| 3. Ausgangsspannung | -V |
| Max. Ausgangsstrom 1 | 0.4A |
| Max. Ausgangsstrom 2 | -A |
| Max. Ausgangsstrom 3 | -A |
| Ausgangsspannung einstellbar | |
| Nennwert Ausgangsspannung 1 | 24V |
| Nennwert Ausgangsspannung 2 | -V |
| Nennwert Ausgangsspannung 3 | -V |
| Nennwert Ausgangsstrom 1 | 0.4A |
| Nennwert Ausgangsstrom 2 | -A |
| Nennwert Ausgangsstrom 3 | -A |
| Kurzschlussfest | |
| Bemessungsversorgungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Bemessungsversorgungsspannung AC 60 Hz | 230V |
| Bemessungsversorgungsspannung DC | -V |
| Ausgangsspannung geregelt | 1 |
| Leistungsaufnahme | -VA |
| Leistungsabgabe | 9.6W |
| Stabilisiert | 1 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Tragschienenmontage möglich | 1 |
| Wandmontage möglich | |
| Geeignet für Reiheneinbau | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbaubreite | 18mm |
| Einbauhöhe | 68.1mm |
| Direktmontage möglich | |
| Breite | 17.5mm |
| Höhe | 92mm |
| Tiefe | 68.1mm |
| Geeignet für Sicherheitsfunktionen | |
| SIL nach IEC 61508 | ohne |
| Performance Level nach EN ISO 13849-1 | ohne |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (NEMA) | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | MTN693003 |
|---|---|
| EAN | 3606485012452 |
| ETIM | EC002540 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (packaged) | 0.1 kg |
Designations
Compact power supply Current supply DIN rail power supply Direct current supply Mains rectifier Power supply Power supply for industrial controls Power supply unit Switching power supply Transformer Voltage supply
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















