€235.01
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023499 P/N: MTN6805-0008 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric MTN6805-0008 SpaceLogic KNX Erweiterung Schalter/Jalousie"
Schneider Electric SpaceLogic KNX Expansion Switch/Blinds
Schneider Electric MTN6805-0008
EAN 3606481816979
Description
Ce commutateur volets/stores permet de commander de manière indépendante jusqu’à 4 commandes de stores/volets roulants ou de commuter jusqu’à 8 charges via des contacts NO. La fonction des canaux de store ou de commutation est librement configurable. Toutes les sorties de stores/commutateurs peuvent être commandées manuellement à l'aide de boutons-poussoirs.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bussystem KNX | 1 |
|---|---|
| Bussystem KNX-RF (Funk) | |
| Bussystem Funkbus | |
| Bussystem LON | |
| Bussystem Powernet | |
| Andere Bussysteme | ohne |
| Funk bidirektional | |
| Montageart | REG |
| Breite in Teilungseinheiten | 4 |
| Mit Busankopplung | 1 |
| Busmodul abnehmbar | 1 |
| Vor Ort-/Handbedienung | 1 |
| Mit LED-Anzeige | 1 |
| Anzahl der Eingänge | 8 |
| Schaltstrom ohmsch | 16A |
| Max. Schaltleistung | 2300W |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Max. Anzahl der Jalousieausgänge | 4 |
| Funktion Schalten | 1 |
| Stromart | AC |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Min. Tiefe der Gerätedose | 66mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | MTN6805-0008 |
|---|---|
| EAN | 3606481816979 |
| ETIM | EC001330 |
| SCIP | 742aa773-90f8-499c-9f60-f02cbbc0de1e |
| Weight | 0.37 kg |
| Weight (Package) | 0.37 kg |
Designations
Actuator Azimuth Control Binary Output Blinds Actuator Blinds Output Blinds Receiver Bus System Blinds Actuator Bus System Blinds/Switch Actuator Expansion Fieldbus Actuator Light Dome Output Module Roller Shutter Actuator Switch Actuator Wireless Blinds Actuator
Login
No reviews found. Share your insights with others.
























