€67.25
% €99.60 (32.48% saved)
Available, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810023273 P/N: MGN02263 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric MGN02263 Fuse switch disconnector D02, 2P, 63A"
Schneider Electric Fuse switch disconnector D02, 2P, 63A
Schneider Electric MGN02263
EAN 3606480518164
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Montageart | DIN-Schiene |
| Für Sicherungsgröße | sonstige |
| Polzahl | 2 |
| Mitschaltender Neutralleiter | 1 |
| Abschließbar | |
| Mit optischer Defektanzeige | |
| Breite in Teilungseinheiten | 3 |
| Einbautiefe | 43mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | MGN02263 |
|---|---|
| EAN | 3606480518164 |
| ETIM | EC002705 |
| SCIP | b617c31b-ef89-4cf1-9642-26149ac9cf09 |
| ECLASS | eClass_10_AKE282013 |
| Weight | 0.27 kg |
| Weight (packaged) | 0.27 kg |
Designations
D02 Disconnector Fuse switch disconnector Fuse switch disconnector
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















