€44.84
% €66.40 (32.47% saved)
Available, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810023272 P/N: MGN02163 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric MGN02163 Fuse switch disconnectors D02, 1P, 63A"
Schneider Electric Fuse switch disconnectors D02, 1P, 63A
Schneider Electric MGN02163
EAN 3606480518157
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Montageart | DIN-Schiene |
| Für Sicherungsgröße | sonstige |
| Polzahl | 1 |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Abschließbar | |
| Mit optischer Defektanzeige | |
| Breite in Teilungseinheiten | 1.5 |
| Einbautiefe | 43mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | MGN02163 |
|---|---|
| EAN | 3606480518157 |
| ETIM | EC002705 |
| SCIP | b617c31b-ef89-4cf1-9642-26149ac9cf09 |
| ECLASS | eClass_10_AKE282013 |
| Weight | 0.14 kg |
| Weight (packaged) | 0.14 kg |
Designations
D02 Disconnector switches Fuse disconnector switches Fuse switch disconnectors
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















