€64.20
% €95.08 (32.48% saved)
Available, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810023267 P/N: MGN01316 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric MGN01316 Fuse switch disconnector D01, 3P, 16A"
Schneider Electric Fuse switch disconnector D01, 3P, 16A
Schneider Electric MGN01316
EAN 3606480518140
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Montageart | DIN-Schiene |
| Für Sicherungsgröße | sonstige |
| Polzahl | 3 |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Abschließbar | |
| Mit optischer Defektanzeige | |
| Breite in Teilungseinheiten | 3 |
| Einbautiefe | 43mm |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Technical data
| P/N (Part Number) | MGN01316 |
|---|---|
| EAN | 3606480518140 |
| ETIM | EC002705 |
| SCIP | b617c31b-ef89-4cf1-9642-26149ac9cf09 |
| ECLASS | eClass_10_ADI305007 |
| Weight | 0.21 kg |
| Weight (packaged) | 0.21 kg |
Designations
D01 Disconnector Fuse switch disconnector Fuse switch disconnector
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















