€1,017.65
% €1,054.34 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023194 P/N: METSECT5VV500 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5VV500 Wandler TI 5000_5 FL.Sammelschiene 55x165"
Schneider Electric Transformer TI 5000_5 FL.Busbar 55x165
Schneider Electric METSECT5VV500
EAN 3303431123810
Description
Dieser Stromwandler, tropentauglich für Sammelschienen, hat einen Netznennstrom von 5000 A und einen Sekundärnennstrom von 5 A. Dieser Stromwandler hat eine Öffnung von 55 mm x 165 mm. Kompatibel mit einem Einzelausgang für Stange: 165 mm x 55 mm. Bürde und Genauigkeitsklasse wie folgt: Klasse 0,5 maximale Leistung: 60 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 5000A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 60VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 10 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 165mm |
| Öffnungsbreite | 55mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5VV500 |
|---|---|
| EAN | 3303431123810 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 4.08 kg |
| Weight (Package) | 4.08 kg |
Designations
Clamp-on current transformer Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer Current transformer DC/DC transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































