€33.19
% €34.39 (3.49% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023182 P/N: METSECT5MB025 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5MB025 Wandler TI 250/5 TR Kabel D26+12x40 15x32"
Schneider Electric Transformer TI 250/5 TR Cable D26+12x40 15x32
Schneider Electric METSECT5MB025
EAN 3606480618758
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para barramento e cabo, tem uma corrente nominal de linha de 250 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente permite um diâmetro externo máximo do cabo de 26 mm. Compatível com saída dupla para barra: 40,5 mm x 12,5 mm ou 32,5 mm x 15,5 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0,5: 4 VA, potência máxima classe 1: 6 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 4VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 12mm |
| Öffnungsbreite | 40mm |
| Öffnungsdurchmesser | 26mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5MB025 |
|---|---|
| EAN | 3606480618758 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.31 kg |
| Weight (Package) | 0.31 kg |
Designations
Clamp current transformer Clamp current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































