€33.19
% €34.39 (3.49% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023177 P/N: METSECT5MA015 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5MA015 Wandler TI 150/5 TR Kabel D27+10x32 15x25"
Schneider Electric Current Transformer TI 150/5 TR Cable D27+10x32 15x25
Schneider Electric METSECT5MA015
EAN 3606480618727
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para barramento e cabo, tem uma corrente nominal de linha de 150 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente permite um diâmetro externo máximo do cabo de 27 mm. Compatível com saída dupla para barra: 32,5 mm x 10,5 mm ou 25,5 mm x 15,5 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0,5: 3 VA, potência máxima classe 1: 5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 150A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 4VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 15mm |
| Öffnungsbreite | 25mm |
| Öffnungsdurchmesser | 27mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5MA015 |
|---|---|
| EAN | 3606480618727 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.3 kg |
| Weight (Package) | 0.3 kg |
Designations
Clamp current transformer Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current transformer Current transformer Current-measuring transformer Current-measuring transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transducer Measuring transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.





















































