€146.44
% €151.73 (3.49% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023169 P/N: METSECT5HP025 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HP025 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HP, für Kabel - 0250A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HP, for cables - 0250A / 5A
Schneider Electric METSECT5HP025
EAN 3606489608439
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 250 A i prąd wtórny 5 A. Ten przekładnik prądowy umożliwia uzyskanie maksymalnej średnicy zewnętrznej kabla wynoszącej 44 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 1 moc maksymalna: 1,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 1.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 44mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HP025 |
|---|---|
| EAN | 3606489608439 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.46 kg |
| Weight (Package) | 0.46 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clip-on current transformer Converter Current measurement transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer for measurements DC/DC converter Electric current measuring transformer Electrical current measuring transformer Folding current transformer Folding transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Retrofit current transformer Transformer Transformer Transformer for currents
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















































