€143.57
% €148.75 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023163 P/N: METSECT5HM030 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HM030 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HM, für Kabel - 0300A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HM, for cables - 0300A/5A
Schneider Electric METSECT5HM030
EAN 3606489608408
Description
Przekładnik ten, standardowy dla kabli, ma prąd znamionowy linii 300 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik prądowy ma otwór 42,4 mm x 85 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 1 moc maksymalna: 2,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 300A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 2.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 85mm |
| Öffnungsbreite | 42.4mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HM030 |
|---|---|
| EAN | 3606489608408 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.44 kg |
| Weight (Package) | 0.44 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clip-on current transformer Converter Current measurement transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Folding converter Folding transformer Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Retrofit current transformer Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































