€112.33
% €116.38 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023142 P/N: METSECT5HA020 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5HA020 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ HA, für Kabel - 0200A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type HA, for Cables - 200A / 5A
Schneider Electric METSECT5HA020
EAN 3606489608156
Description
Este transformador de corriente, estándar para cable, tiene una corriente nominal de línea de 200 A y una corriente nominal secundaria de 5 A. Este transformador de corriente permite un diámetro exterior máximo del cable de 18.4 mm. Carga y clase de precisión según se indica: potencia máxima clase 1: 1,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 200A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 1.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 0mm |
| Öffnungsbreite | 0mm |
| Öffnungsdurchmesser | 18.4mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5HA020 |
|---|---|
| EAN | 3606489608156 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.31 kg |
| Weight (Package) | 0.32 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Converter Current measurement transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer Current-measuring transformer DC/DC converter Foldable transformer Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Retrofit current transformer Retrofit current transformer Split-core transformer Transformator Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































