€286.00
% €296.31 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023139 P/N: METSECT5GJ300 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5GJ300 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ GJ, für Schienenprofil - 3000A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type GJ, for Rail Profile - 3000A / 5A
Schneider Electric METSECT5GJ300
EAN 3606489608101
Description
Il trasformatore di corrente, standard per busbar, ha una corrente nominale di linea di 3000 A e una corrente nominale secondaria di 5 A. Questo trasformatore di corrente ha un'apertura di 85 mm x 165 mm. Compatibile con un'uscita singola per barra: 80 mm x 160 mm. Carico e classe di precisione: per classe 0,5 potenza massima 15 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 3000A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 15VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 10 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 165mm |
| Öffnungsbreite | 85mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5GJ300 |
|---|---|
| EAN | 3606489608101 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 3.61 kg |
| Weight (Package) | 3.85 kg |
Designations
DC/DC converter cable retrofit current transformer clip-on current transformer converter current measurement transformer current measuring transformer current measuring transformer current transformer current transformer electricity transformer folding converter folding transformer measurement transformer measuring current transformer measuring transformer retrofit current transformer transformer transformer transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































