€286.00
% €296.31 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023135 P/N: METSECT5GJ150 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5GJ150 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ GJ, für Schienenprofil - 1500A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type GJ, for Rail Profile - 1500A / 5A
Schneider Electric METSECT5GJ150
EAN 3606489608064
Description
Il trasformatore di corrente, standard per busbar, ha una corrente nominale di linea di 1500 A e una corrente nominale secondaria di 5 A. Questo trasformatore di corrente ha un'apertura di 85 mm x 165 mm. Compatibile con un'uscita singola per barra: 80 mm x 160 mm. Carico e classe di precisione: per classe 0,5 potenza massima 10 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1500A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 10VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 0.5 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 165mm |
| Öffnungsbreite | 85mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5GJ150 |
|---|---|
| EAN | 3606489608064 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 3.46 kg |
| Weight (Package) | 3.46 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clamp transformer Clamp-on transformer Converter Current converter Current measurement transformer Current measuring transformer Current transformer Current-measurement transformer DC/DC converter Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Retrofit current transformer Retrofit current transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































