€152.19
% €157.68 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023111 P/N: METSECT5GA025 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5GA025 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ GA, für Schienenprofil - 0250A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type GA, for Rail Profile - 0250A / 5A
Schneider Electric METSECT5GA025
EAN 3606489607821
Description
Przekładnik ten, standardowy dla szyn zbiorczych, ma prąd znamionowy linii 250 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik prądowy ma otwór 23 mm x 33 mm. Kompatybilność z pojedynczym wyjściem dla pręta: 20 mm x 30 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 1 moc maksymalna: 1,5 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 1.5VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 33mm |
| Öffnungsbreite | 23mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5GA025 |
|---|---|
| EAN | 3606489607821 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.63 kg |
| Weight (Package) | 0.63 kg |
Designations
Cable retrofit current transformer Clamp-on transformer Current measurement transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measurement current transformer Measuring current transformer Measuring transducer Measuring transformer Retrofit current transformer Retrofit current transformer Split core current transformer Transducer Transformer Transformer for current measurement
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















































