€152.19
% €157.68 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023108 P/N: METSECT5GA010 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5GA010 PowerLogic-Umbaustromwandler - Typ GA, für Schienenprofil - 0100A / 5A"
Schneider Electric PowerLogic Retrofit Current Transformer - Type GA, for Rail Profile - 0100A / 5A
Schneider Electric METSECT5GA010
EAN 3606489607791
Description
Przekładnik ten, standardowy dla szyn zbiorczych, ma prąd znamionowy linii 100 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik prądowy ma otwór 23 mm x 33 mm. Kompatybilność z pojedynczym wyjściem dla pręta: 20 mm x 30 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 3 moc maksymalna: 1,25 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 100A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 1.25VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 3 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 33mm |
| Öffnungsbreite | 23mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5GA010 |
|---|---|
| EAN | 3606489607791 |
| ETIM | EC002048 |
| Weight | 0.6 kg |
| Weight (Package) | 0.6 kg |
Designations
Cable Retrofit Current Transformer Converter Current Converter Current Measurement Transformer Current Measuring Transformer Current Measuring Transformer Current Transformer Current Transformer DC/DC Converter Foldable Converter Hinged Converter Measurement Transformer Measuring Current Transformer Measuring Transformer Retrofit Current Transformer Retrofit Current Transformer Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































