€116.01
% €120.19 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023106 P/N: METSECT5DH150 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DH150 Wandler TI 1500/5 FL.Sammelschiene 38x102"
Schneider Electric Current Transformer TI 1500/5 FL.Busbars 38x102
Schneider Electric METSECT5DH150
EAN 3606480618956
Description
Transformator prądowy, tropikalizowany dla szyn zbiorczych, ma prąd znamionowy linii 1500 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik ten ma otwór 40 mm x 103 mm. Kompatybilność z pojedynczym wyjściem dla pręta: 102 mm x 38 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 12 VA, maksymalna moc klasy 1: 15 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1500A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 15VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 103mm |
| Öffnungsbreite | 40mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DH150 |
|---|---|
| EAN | 3606480618956 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.57 kg |
| Weight (Package) | 0.57 kg |
Designations
Clamp Current Transformer Clamp Current Transformer Clip-on Current Transformer Converter Current Measurement Transformer Current Measuring Transformer Current Measuring Transformer Current Transformer Current Transformer Current Transformer DC/DC Converter Measuring Current Transformer Measuring Current Transformer Measuring Current Transformer Measuring Transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































