€81.09
% €84.01 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023099 P/N: METSECT5DD125 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DD125 Wandler TI 1250_5 FL.Sammelschiene 34x84"
Schneider Electric Current Transformer TI 1250_5 FL.Busbar 34x84
Schneider Electric METSECT5DD125
EAN 3303431123711
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para cabo, tem uma corrente nominal de linha de 1250 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente tem uma abertura de 35 mm x 84 mm. Compatível com uma única saída para barra: 84 mm x 34 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0,5: 12 VA, potência máxima classe 1: 15 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 15VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 84mm |
| Öffnungsbreite | 35mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DD125 |
|---|---|
| EAN | 3303431123711 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 76ef2415-e8df-41ac-934d-14936531e31b |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.63 kg |
| Weight (Package) | 0.63 kg |
Designations
Clamp-current transformer Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer Current transformer Current-measuring transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Measuring transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































