€72.02
% €74.61 (3.47% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810023098 P/N: METSECT5DD100 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DD100 Wandler TI 1000/5 FL.Sammelschiene 34x84"
Schneider Electric Current transformer TI 1000/5 FL.Busbar 34x84
Schneider Electric METSECT5DD100
EAN 3606480618925
Description
Este transformador de corrente, tropicalizado para cabo, tem uma corrente nominal de linha de 1000 A e uma corrente secundária de 5 A. Este transformador de corrente tem uma abertura de 35 mm x 84 mm. Compatível com uma única saída para barra: 84 mm x 34 mm. Classe de carga e precisão da seguinte forma: potência máxima classe 0,5: 10 VA, potência máxima classe 1: 15 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1000A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 15VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 84mm |
| Öffnungsbreite | 35mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DD100 |
|---|---|
| EAN | 3606480618925 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 7fb9d646-ea73-4188-b5eb-a6842aaaae5c |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.59 kg |
| Weight (Package) | 0.59 kg |
Designations
#5Measuring transformer# Clamp current transformer Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































