€116.01
% €120.19 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023090 P/N: METSECT5DB150 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DB150 Wandler TI 1500_5 FL.Sammelschiene 38x127"
Schneider Electric Current Transformer TI 1500_5 FL.Busbar 38x127
Schneider Electric METSECT5DB150
EAN 3303431123742
Description
Ce transformateur de courant pour barres 1500A est doté d'une classe d'isolation électrique de classe B. Ce produit est adapté aux applications comportant de nombreuses voies de mesures (type Datacenter). Les performances de ce produit répondent à la plupart des normes internationales et homologations exigeantes : CEI 61557-12, CEI 61010-1, CEI 61010-2-030, CEI 61326-1, ETSI, EN 300 328, ETSI EN 301 487-1.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1500A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 15VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 127mm |
| Öffnungsbreite | 38mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DB150 |
|---|---|
| EAN | 3303431123742 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 7fb9d646-ea73-4188-b5eb-a6842aaaae5c |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.76 kg |
| Weight (Package) | 0.76 kg |
Designations
Clamp-on current transformer Clamp-on transformer Clip-on current transformer Converter Current measuring transducer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transducer Measuring transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































