€72.02
% €74.61 (3.47% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810023086 P/N: METSECT5DA125 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric METSECT5DA125 Wandler TI 1250_5 LINERGY 32x65"
Schneider Electric Transformer TI 1250_5 LINERGY 32x65
Schneider Electric METSECT5DA125
EAN 3303431123698
Description
Transformator prądowy, tropikalizowany dla szyn zbiorczych, ma prąd znamionowy linii 1250 A i prąd wtórny 5 A. Przekładnik ten posiada otwór 65 mm x 32 mm. Kompatybilność z pojedynczym wyjściem dla pręta: 65 mm x 32 mm. Klasa obciążenia i dokładności: klasa 0.5 moc maksymalna: 15 VA, maksymalna moc klasy 1: 20 VA.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Durchsteckstromwandler |
|---|---|
| Primärer Bemessungsstrom | 1250A |
| Sekundärer Bemessungsstrom | 5A |
| Sekundäre Bemessungsscheinleistung | 20VA |
| Leistungsaufnahme | -W |
| Genauigkeitsklasse | 1 |
| Überstrombegrenzungsfaktor | FS 5 |
| Geeicht | |
| Mit Berührungsschutz | |
| Höhe der Öffnung | 65mm |
| Öffnungsbreite | 32mm |
| Öffnungsdurchmesser | 0mm |
| Schnappbefestigung | |
| Mit Kupferschiene | |
| Sekundärer Anschluss | Schraubanschluss |
| Anzahl der Primäreingänge | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | METSECT5DA125 |
|---|---|
| EAN | 3303431123698 |
| ETIM | EC002048 |
| SCIP | 7fb9d646-ea73-4188-b5eb-a6842aaaae5c |
| ECLASS | eClass_10_AAB626014 |
| Weight | 0.61 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
Clamp current transformer Clamp-on current transformer Clip-on current transformer Current measurement transformer Current measuring transformer Current measuring transformer Current transformer Current transformer DC/DC converter Measurement transformer Measuring current transformer Measuring current transformer Measuring transformer Power transformer Transformer Transformer
Login
No reviews found. Share your insights with others.




















































