€82.81
% €125.55 (34.04% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810022414 P/N: M9A27107 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric M9A27107 Multi 9 OEM Under Voltage Release MN 120V AC"
Schneider Electric Multi 9 OEM Under Voltage Release MN 120V AC
Schneider Electric M9A27107
EAN 3606480639166
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gerätemontage | Leitungsschutzschalter |
|---|---|
| Funktion | Unterspannungsauslöser |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 0 |
| Anzahl der Fehlersignalschalter | 0 |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Bemessungsspannung | 120V |
| Spannungsart | AC |
| Mit Autotest für Fehlerstromfunktion | |
| Geeignet für max. Polzahl der Hauptkontakteinheit (gesamt) | 4 |
| Geeignet für max. Stromstärke der Hauptkontakteinheit | 63A |
Technical data
| P/N (Part Number) | M9A27107 |
|---|---|
| EAN | 3606480639166 |
| ETIM | EC001286 |
| SCIP | ad436f47-62c0-46d9-b273-682219b19ff1 |
| ECLASS | eClass_10_AKF015013 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (packaged) | 0.08 kg |
Designations
AFD AFD-Unit AFDD Additional Device for Rail Mounted Appliances Auxiliary Contact Auxiliary Current Switch Auxiliary Switch Auxiliary Switch/Signal Contact Auxiliary Switch/Signal Contact for Rail Mounting Changeover Auxiliary Contact Contact Module Fault Signal Switch Fire Protection Switch Fire Protection Switch Block Fire Protection Switching Block Fire Protection Switching Device AFDD Fire Protection Switching Function Monitoring Unit Remote Drive Remote Switch Remote Switch-On Remote Trip Signal Contact Signal Switch Under Voltage Release Working current release
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















