€191.21
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810022241 P/N: LX4D8BD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LX4D8BD Schützspule, 24VDC, für D115-D150"
Schneider Electric Contactor coil, 24VDC, for D115-D150
Schneider Electric LX4D8BD
EAN 3389110805116
Description
TeSys Deca vervangingsspoel DC4V, voor TeSys Deca contactoren. Te gebruiken met 3- en 4-polige contactoren LC1 D115, D150. Hij werkt binnen de spanningsgrenzen van 0,75-1,2 Uc. Spiraal met ingebouwd onderdrukkingsapparaat, standaard gemonteerd. Green Premium-conform (RoHS/REACh).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | -V |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 24V |
| Spannungsart zur Betätigung | DC |
Technical data
| P/N (Part Number) | LX4D8BD |
|---|---|
| EAN | 3389110805116 |
| ETIM | EC001043 |
| SCIP | 33f78681-eb6b-4762-93e0-d91a4cabd5c8 |
| ECLASS | eClass_10_AKF021013 |
| Weight | 0.29 kg |
| Weight (Package) | 0.29 kg |
Designations
Auxiliary contactor Coil Contactor Contactor coil Main contactor Motor contactor Power contactor Replacement coil Switching
Login
No reviews found. Share your insights with others.























