€56.98
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810022091 P/N: LVS08494 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LVS08494 PrismaSeT-P, Kabeleinführungsplatte, 2-teilig,IP30,Breite=400mm,Tiefe=400mm"
Schneider Electric PrismaSeT-P, Cable entry plate, 2-part, IP30, Width=400mm, Depth=400mm
Schneider Electric LVS08494
EAN 3606481877413
Description
Installation en partie basse de cellule P pour permettre un IP30. Le positionnement des presse-étoupes est libre sur la plaque.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | blind |
|---|---|
| Typ | sonstige |
| Breite | 400mm |
| Höhe | -mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | pulverbeschichtet |
| Schutzart (NEMA) | 1 |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | metrisch |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | LVS08494 |
|---|---|
| EAN | 3606481877413 |
| ETIM | EC000211 |
| Weight | 1.97 kg |
| Weight (Package) | 1.97 kg |
Designations
Cable entry plate Prisma PrismaSeT
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















