€82.56
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810019428 P/N: LR97D015B Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LR97D015B Motorschutzrelais, elektronisch, 0,3-1,5A, 1S+1Ö, 24VAC/DC, Schraubanschluss"
Schneider Electric Motor protection relay, electronic, 0.3-1.5A, 1NO+1NC, 24VAC/DC, screw connection
Schneider Electric LR97D015B
EAN 3389110575774
Description
LR97D er spesielt utviklet for å møte spesifikke krav til maskinbeskyttelse. Operatøren stiller selv inn statisk utløsetid og utløsestrøm (overstrøm) i tillegg til oppstarttid. Vernet har også avanserte monitoreringsfunksjoner knyttet til motorens ar beidsforhold. I motsetning til tradisjonelt bimetall, som først etter lang tid løser ut for små overbelastninger, vil disse v ernene frakoble raskt, innen valgt tid. Vernene bør derfor benyttes i applikasjoner hvor overbelastninger av motoren sannsynl igvis også betyr at deler på maskinen (akslinger, overføringer, drivreimer etc.) overbelastes. Riktig innstilt vil derfor ver net også beskytte maskinen for uheldige skader. På samme måte vil vernet også gi god beskyttelse dersom oppstarttidene blir f or lange. Våre kunder benytter også disse vernene som beskyttelse for EX-motorer, dersom det er vanskelig å finne standardver n som oppfyller kravene til utkoblingstid. Eksempler på aktuelle motordrifter: Transportbånd, knusere, miksere, vifter, pumpe r, kompressorer, sentrifuger, presser og løftemaskiner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Direktanbau |
|---|---|
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
| Einstellbarer Strombereich | 0.3A |
| Externe Stromversorgung erforderlich | |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 24V |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 24V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 24V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | 1 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC/DC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 24V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 24V |
| Betriebsspannung DC | 24V |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Auslöseklasse | einstellbar |
| Reset-Funktion automatisch | 1 |
| Reset-Funktion Eingang | 1 |
| Reset-Funktion Taster | 1 |
| Breite | 45mm |
| Höhe | 64.5mm |
| Tiefe | 67.5mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LR97D015B |
|---|---|
| EAN | 3389110575774 |
| ETIM | EC001080 |
| ECLASS | eClass_10_AKF076014 |
| Weight | 0.18 kg |
| Weight (Package) | 0.18 kg |
Designations
Motor current relay Motor protection Motor protection relay Overload relay Protection relay
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















