€4,193.46
Available, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810018548 P/N: LC1G5004EHEN Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LC1G5004EHEN Leistungsschütz TeSys control - Giga, 4-polig, 700A AC1, 48-130V ACDC Spule"
Schneider Electric Power contactor TeSys control - Giga, 4-pole, 700A AC1, 48-130V ACDC coil
Schneider Electric LC1G5004EHEN
EAN 3606481922090
Description
TeSys Giga-kontaktorer, 4-poler (4NO) for kategori AC-1-applikasjoner opp til 700A ved 440V. Denne har en multi-spennings 48- 130V AC/DC lavforbruk elektronisk spole, PLC utgangskontroll med høy pålitelighet 1 NO + 1NC hjelpebryter (17V, 1mA).Designet for krevende bruksområder med et maksimalt antall kontrollsykluser på opptil 600 per time og i miljøer opp til 60 °C.Den gir høy pålitelighet og holdbarhet med en mekanisk holdbarhet på 5 millioner sykluser. Lokal og ekstern kontaktslitasjediagnose (CWD) som standard med kontinuerlig overvåking med status og alarmindikatorer.Det er mulig å skifte ut kontrolmodul (hovedpol ), for forbedret levetid. Mekanisk vedlikehold uten fjerning av kabler / samleskinner, og overlastreleer kan monteres direkte under kontaktoren. Takket være strømtilkobling gjennom boltet tilkobling med kabelminnesett og kontrolltilkoblinger med fjær klemmer, tilgjengelig fra forsiden for enkel og rask utskifting. Den gir IP2x beskyttelse i front med beskyttelse i henhold t il IEC 60529 og VDE 0106. Den tåler fra -25 ° C med 60 ° C driftstemperatur i omgivelsesluften og monteres direkte på monteri ngsplaten, tåler opp til 3000m høyde uten omberegning . Størrelsen er 290mm x 185mm x 209mm (H x B x D), kompakt størrelse sp arer plass på panelet. Multistandardsertifikater (CE, CB, CCC, cULus, EAC, KC, RCM, Marine) og Green Premium-kompatible (RoHs / Reach). Unik QR-kode gir rask tilgang til fullstendig produktdata.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 48V |
|---|---|
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 48V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 48V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Anzahl der Öffner als Hauptkontakte | 0 |
| Anzahl der Schließer als Hauptkontakte | 4 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Bolzenanschluss |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 1000V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 1000V |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-1 | 700A |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-3 | -A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | 250kW |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-4 | 500A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-4 | 250kW |
| Bemessungsbetriebsleistung NEMA | 400kW |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 1 |
| Geeignet für Reiheneinbau | |
| Breite | 185mm |
| Höhe | 225mm |
| Tiefe | 226mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LC1G5004EHEN |
|---|---|
| EAN | 3606481922090 |
| ETIM | EC000066 |
| SCIP | 6fbdad13-bb7c-47d4-a6d6-d82dd6f54349 |
| ECLASS | eClass_10_AAB718015 |
| Weight | 9.69 kg |
| Weight (Package) | 9.69 kg |
Designations
440VAC 4P 700A AC-1 AC/DC CONTACTOR CIRCUIT CWD EHE LC1G LC1G500 LC1G5004EHEN MOTOR CONTACTOR POWER CONTACTOR POWER SYSTEM CONTACTOR SWITCHING TeSys TeSys Giga contactor ground fault protection phase failure phase imbalance single-phase loads standard
Login
No reviews found. Share your insights with others.



























