€28.47
% €48.55 (41.36% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810017555 P/N: LAD9R1V Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LAD9R1V Bausatz Netzumschalter, für TeSys D, 3p"
Schneider Electric Construction kit network switch, for TeSys D, 3p
Schneider Electric LAD9R1V
EAN 3389110392869
Description
Kit TeSys D pour l'assemblage des contacteurs inverseurs, pour les contacteurs 3 pôles LC1D09-D38. Pour assemblage de 2 contacteurs identiques montés horizontalement, raccordement par borniers à vis étriers. Il est conforme à la réglementation RoHS/REACh. Il contient un interverrouillage mécanique LAD9V2, un interverrouillage électrique LAD9V1, un ensemble de 3 barres parallèles LAD9V5, un ensemble de 3 barres inverseurs LAD9V6.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Art des Zubehörs/Ersatzteils | mechanische Verriegelung |
|---|---|
| Zubehör | 1 |
| Ersatzteil |
Technical data
| P/N (Part Number) | LAD9R1V |
|---|---|
| EAN | 3389110392869 |
| ETIM | EC002498 |
| ECLASS | eClass_10_AKN570013 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Auxiliary contactor Contactor Main contactor Motor contactor Power contactor Switching
Login
No reviews found. Share your insights with others.























