€4,078.56
% €6,146.35 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017179 P/N: KSC800DLF4CF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800DLF4CF KSC Winkelelement, 800A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott"
Schneider Electric KSC Angular Element, 800A, flat PE external, selectable length, firestop
Schneider Electric KSC800DLF4CF
EAN 3606480677809
Description
Canalis KSC Winkelelement, 800A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 785m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800DLF4CF |
|---|---|
| EAN | 3606480677809 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 47 kg |
| Weight (Package) | 49 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar busbar box indoor application medium power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















