€3,276.28
% €4,937.31 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017178 P/N: KSC800DLF4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800DLF4A KSC Winkelelement, 800A, flach PE außen, Wahllänge"
Schneider Electric KSC Angular Element, 800A, flat PE external, selectable length
Schneider Electric KSC800DLF4A
EAN 3606480677717
Description
Canalis KSC Winkelelement, 800A, flach PE außen, Wahllänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 785m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800DLF4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677717 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 40 kg |
| Weight (Package) | 42 kg |
Designations
BTS Canalis angular element busbar busbar busbar housing indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















