€3,269.96
% €4,927.79 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017175 P/N: KSC800DLE4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800DLE4A KSC Winkelelement, 800A, flach PE innen, Wahllänge"
Schneider Electric KSC Angle element, 800A, flat PE inside, random length
Schneider Electric KSC800DLE4A
EAN 3606480677700
Description
Canalis KSC Winkelelement, 800A, flach PE innen, Wahllänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 785m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800DLE4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677700 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 40 kg |
| Weight (Package) | 42 kg |
Designations
Angle element BTS Busbar Busbar box Busbar trunking system Canalis Internal application Medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















