€4,711.87
% €7,100.73 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017173 P/N: KSC800DLC4CF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800DLC4CF KSC Winkelelement, 800A,hochkant, Wahllänge, Brandschott"
Schneider Electric KSC Angle Element, 800A, Vertical, Selectable Length, Fire Barrier
Schneider Electric KSC800DLC4CF
EAN 3606480677786
Description
Canalis KSC Winkelelement, 800A,hochkant, Wahllänge, Brandschott.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 785m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800DLC4CF |
|---|---|
| EAN | 3606480677786 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 45 kg |
| Weight (Package) | 47 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Busbar Trunking System Canalis Distribution Board Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















