€2,235.51
% €3,368.89 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017171 P/N: KSC800DLC40 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800DLC40 KSC Winkelelement, 800A,hochkant, Standardlänge"
Schneider Electric KSC Angular Element, 800A, Upright, Standard Length
Schneider Electric KSC800DLC40
EAN 3606480677663
Description
Canalis KSC Winkelelement, 800A,hochkant, Standardlänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 290m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800DLC40 |
|---|---|
| EAN | 3606480677663 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 23.76 kg |
| Weight (Package) | 23.76 kg |
Designations
Angular Element BTS Bus Duct Busbar Busbar Trunking System Canalis Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















