€1,556.41
% €2,345.49 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810017170 P/N: KSC800AE4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC800AE4 KSC Schaltanlageneinspeisung, 800A"
Schneider Electric KSC Switchgear Feed, 800A
Schneider Electric KSC800AE4
EAN 3606480677892
Description
Canalis KSC Schaltanlageneinspeisung, 800A.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 800A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Ende |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 4 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 338mm |
| Breite | 290mm |
| Höhe | 370mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC800AE4 |
|---|---|
| EAN | 3606480677892 |
| ETIM | EC000122 |
| ECLASS | eClass_10_ACN415011 |
| Weight | 13 kg |
| Weight (Package) | 15 kg |
Designations
Angle Element BTS Bus Duct Busbar Busbar Trunking System Canalis Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















