€2,306.58
% €3,475.99 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017155 P/N: KSC400DLF4CF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLF4CF KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott"
Schneider Electric KSC Angular Element, 400A, flat PE external, Selectable Length, Firestop
Schneider Electric KSC400DLF4CF
EAN 3606480677779
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 745m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLF4CF |
|---|---|
| EAN | 3606480677779 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 25 kg |
| Weight (Package) | 27 kg |
Designations
BTS Busbar box Busbar distribution Canalis Power rail internal application medium power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















